Pasta Cila
Kaporta Boya

Pasta Cila

Araçların arıza veya darbe sonucu aldığı hasarlar görüntüyü olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu durumlar sonucunda aracın yüzeyinde lekeler ve çizikler oluşmaktadır.

Bu lekeler veya çizikler kimi durumlarda gözle görülemeyecek durumda olurken kimi durumlarda da dışarıdan görülebilecek durumda olabilmektedir. Bu görüntünün düzeltilmesi ve aracın yüzeyinin daha düzgün durması için pasta cila uygulaması yapılmakta ve aracın boyasına parlaklık verilmektedir.

Pasta cila uygulaması;özenli yapılması gereken bir işlemdir. Uygulamaya başlamadan önce aracın hasarlı bölümü kir, toz ve lekelerden arındırılmalıdır. Yüzeyi temizlenmeyen Bir aracın pasta cila uygulaması düzgün durmayacaktır. Bunun yanında pasta cila uygulaması sırasında kullanılacak malzemelerin araçla uyumlu ve kaliteli olması gerekir. Malzemelerin kaliteli ve uyumlu seçilmesi işlemden alınan verimin artmasını sağlamaktadır.

Pasta cila uygulaması yaptıracak araç sahipleri, bu işlemi mutlaka yetkili bir servis üzerinden almaya özen göstermelidir.

Pasta Cila Ömrü Ne Kadar?

Pasta cila uygulaması için belirlenen net bir süre yoktur, araçlara yapılan uygulamaların sureleri arızanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bir araca uygulanan cilanın ortalama ömrü bir aydır. Pasta bakımları ise 1 yıl boyunca etkisini korumaktadır. Pasta işlemi, aracın mevcut boyasını kaldıran bir işlem olduğu için sürekli tekrarlanmalıdır. Uygulama yapılırken boyanın zarar görmeden pasta işleminden geçmesi oldukça önemlidir. Mevcut boyanın zarar görmesi aracın boyama yapılmasına neden olacağı için pasta cila işleminin uzman bir servise yaptırılması gerekir. Boyasız göçük düzeltme işlemi ile sorun çözülemediği durumda kaporta boya işlemleri gerekeceğini unutmayalım.

Pasta Cila Aracın Değerini Düşürür Mü?

Pasta cila işlemleri yaptırmak isteyen araç sahipleri, aracın değer kaybedip kaybetmeyecek hakkında belirsizlik yaşamaktadır. Aracın değer kaybetmemesi işlemin yapılacağı servise ve işçilik ile doğru orantılıdır. Pasta cila işlemlerinin yetkili bir servis üzerinden alınması mevcut boyanın zarar görmemesi ve aşınmaması adına araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken durumlar arasındadır.

Pasta cila araca zarar verir mi; araçtaki boyanın sökülme işlemi pasta ile boya işlemi de cila olarak adlandırılmaktadır. Aracı yapılacak uygulamaların araca zarar vermemesi için konuda uzman bir kişinin bakımlar yönetmesi gerekir. İşinde uzman ve dikkatli teknikerler pasta uygulaması sırasında araca herhangi bir zarar vermeden işlemi sonlandırmaktadır.
Osmangazi pasta cila uzmanı arayışınız Bosch car servisi ile son bulsun. Kaliteli işçiliği ile Bursa pasta cila uzmanı personelimiz ile hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Sürücülerin çoğu araçların kullanım süresi boyunca far ayarı nasıl yapılır? Sorusuyla karşılaşmaktadır. Far, araçların ve karşıdan gelenin görülebilmesi için çalışan ve araç güvenliğini oluşturan temel bölümlerden biridir. Far sisteminin bozulması veya ayarlarının oynaması durumda yetkili bir araç servisinden konu ile ilgili yardım alınmalıdır. Far Ayarının Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır? Far ayarının bozuk olup olmadığı yapılan far testi ile belli olmaktadır. Yıl içerisinde araçlara yapılan periyodik bakımlar sırasında far temizliği, ampul değişimi gibi işlemler sırasında...

Rehbere git

Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı nedir; diğer bir adı zamanlama kayışı olarak bilinen triger kayışı, motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Triger kayışı, sadece motorun performansı değil güvenliği açısından da kritik bir noktadadır. ? Triger kayışı aracın önemli bölümlerinden biri ile eş güdümlü çalıştığı için bakımı oldukça önemlidir. Triger kayışı, krank milinden topladığı hareketi, egzantrik miline ileterek subapların kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Aracın kalbi motor gibi düşünüldüğünde triger kayışı damarları oluşturmaktadır. Motorun çalışması...

Rehbere git
Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?
Motor Neden Yağ Yakar?

Motor Neden Yağ Yakar?

Rehbere git

Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?

Trafiğin yoğun olması veya kurallara uymayan sürücülerin varlığı trafikte hatalı durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Maddi hasarlı kazalardan sonra bir takım prosedürleri uygulamak oldukça önemlidir. Kaza sonrasında kaza tespit tutanağı düzenlemek ilk aşama olsa da polisi beklemek gerekebilmektedir. Örneğin, sürücünün ehliyetinin olmaması, sürücünün 18 yaş altı olması veya alkollü olması gibi durumlar kaza tespit tutanağı ile çözülebilecek durumlar değildir. Bazı durumlarda polisin işlemlere dahil olması gerekir.

Rehbere git
Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?