Vale
Vale

Vale

Araç sayısının artması servis yoğunluğunu da oldukça artırmıştır. Bu yoğunluk zamandan tasarruf etmeyi ve işlemlerin hız kazanmasını beraberinde getirmektedir.

Araç sahiplerinin ihtiyaç duyduğu bakımlara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesi adına günümüzde vale hizmeti verilmektedir. Vale hizmeti ile araç sahipleri, servise gelmeden araçlarını yetkili elemana teslim ederek servise yönlendirmektedir. 

Servis valesi, araçların servise girişini güvenli bir şekilde sağlayan yetkili kişidir. Vale personelleri servis bünyesinde çalışmaktadır. Servis içerisinde bakım işlemi almak isteyen her araç sahibi bu hizmetten yararlanmaktadır.

Oto Servis Vale Hizmeti Nedir?

Osmangazi Vale hizmeti, pek çok araç servisinin vermiş olduğu hizmetlerden biridir. Araç sahiplerinin aklını kurcalayan sorunların başında servisin güvenilir olup olmadığı gelmektedir. Vale hizmeti güvenilir bir yetkili servis üzerinden alınması gerekir. 

Araç sahipleri, aracı vale personeline teslim etmeden önce aracın genel durumunu değerlendirmelidir. Aracın gerekli yasal şartları taşıması ve kontrollerinin yapılmış halde vale personeline verilmesi gerekir. Aksi durumlarda konu ile ilgili mesuliyet araç sahibine aittir. 

Vale Personelinde Olması Gerekenler

1. Personeller teslim aldıkları aracın el freni, direksiyon ve vitesi dışında herhangi bir bölümü ile oynamaz.
2. Aracın içerisini karıştırmaz veya eşyaların yerini değiştirmez.
3. Belirlenen gün ve tarihte aracın servise giriş çıkışını sağlar.
4. Aracın kendisine ve servisine emanet edildiğini bilir ve o özveriyle çalışır.
5. Kişisel bakımına dikkat eder.
6. Covid19 kapsamında belirlenen kuralların tamamına uyarak hizmet verir.

Araç servisten çıkacağı zaman, servis yetkilileri araç sahiplerini bilgilendirmektedir. Aracın servisten ne zaman çıkacağı veya yaşanabilecek gecikmeler göz önünde bulundurulmakta ve her işlemden araç sahipleri bilgilendirilmektedir. Bu anlamda araç sahipleri aracın teslim edilme süresi veya yaşanacak aksaklıkların oluşması gibi durumlar hakkında bilgilendirilmektedir.
Vale hizmeti her firma için değişiklik göstermektedir. İşlemler bazı durumlarda ücretsiz olurken bazı durumlarda ise ek ödemeye tabi tutulmaktadır. Ücretin bakımlar sırasında mı alınacağı sonra mı alınacağı yetkililer tarafından araç sahiplerine iletilmektedir. Vale hizmeti konusunda ayrıntılı olarak bilgilenmek isteyen araç sahipleri, servisin iletişim numaraları üzerinden bilgi almalıdır. Unutmamalıyız ki, araç sayısının artması servis yoğunluğunu da oldukça artırmıştır. Osmangazi vale hizmeti işlemlerinizin hız kazanmasını sağlamaktadır.

İlgili Konular

Direksiyon Kilitlenmesi

Direksiyon Kilitlenmesi

Direksiyon kilitlenmesi araç yolda iken gerçekleşirse çok hayati bir tehlike ortaya çıkabilir.

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

MAF Sensörü Arızası

Rehbere git
MAF Sensörü Arızası