Bosch Akü

Bosch Akü

Araçlarda artış gösteren elektrikli ekipman sayısı, start sistemleri veya frenleme enerjisinin geri kazanılması yeni teknoloji ve yüksek performanslı aküler gerektirmektedir.

Araçların günümüzde sürekli yenilenmesi ve yeni sistemler ile piyasaya sürülmesi, kullanılan parçaların kaliteli ve güvenilir olmasını beraberinde getirmektedir. Bosch aküleri, yeni teknolojiler kullanılarak üretilen güncel parçalardır. 

Araç servislerinde yeni sistemler ve bakım üniteleri ile ekipman üreten Bosch yetkili servisi, akü ve akü bakımıyla ilgili ihtiyaç duyulan her onarımı sağlamaktadır. 
  • Bosch servisi, S5 ve S4 gibi özel akü modelleri ile araçlara daha fazla güç sunarak normallere göre daha fazla sayıda şarj çevrimine dayanak performanstadır.
Unutulmaması gereken bir durum; her zaman en ucuz akü iyi bir tercih olmamaktadır. Konu ile ilgili Bosch servisi uzmanları araç sahiplerini bilgilendirmekte ve araçlar ile uyumlu akü modelini seçmektedir. Ayrıca güvenliği sağlamak açısından yolcu bölmesine takılan akülerin patlama gibi sorunlar göstermemesi için dayanıklı olması gerekir. Dayanıklı ve güvenli akü modelleri ile Bursa Bosch akü servisi, uzman bir hizmet sunmaktadır. 

Bosch Akü Modelleri

Almanya merkezli kurulan Bosch, elektronik ve mühendislik firmasıdır. Firmada üretilen her parça garanti kapsamında ve kalite standartları içerisindedir. Araçlarda kullanılan akü modelleri de her araçla uyum sağlamakta ve çeşitlilik konusunda geniş bir parça havuzuna sahiptir. Akülerde garanti de sağlanmaktadır.

Bosch Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

1. Akü kutup başlarının temizlenmesi

2. Akünün metallerden uzak olmasına özen gösterilmeli

3. Su seviyesi kontrol edilmeli

4. Akü sabitleme aparatı kontrol edilmeli

5. Elektrolit seviyesi ölçülmeli

6. Voltaj değeri kontrol edilmeli

Bosch marka model bir akünün bakım ve onarım işlemleri servis bünyesinde gerçekleşmektedir. Aküde oluşan her arıza ve hasar servis tarafından kontrol edilmekte ve onarımı sağlanmaktadır. Bosch yetkili servisinden alınan bir akünün garanti işlemi ve ihtiyacı olan bakımları servis üzerinden alınmalıdır. Akünün arıza ve hasar durumunda başka bir servise götürülmesi ardından Bosch servisine getirilmesi durumunda akü garanti kapsamından çıkmaktadır. Bu anlamda araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken durum, akünün bakımlarının yetkili servisi Bosch servisi üzerinden sağlanmasıdır. Bursa Bosch akü, akü satış noktalarımızdan bir tanesidir. Size Bosch kalitesi ile uzun ömürlü kaliteli aküler sunmaktayız. Akü kontrol ve bakım işlemleri için de servisimiz en doğru noktalardan bir tanesidir.

İlgili Konular

Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Motor Neden Yağ Yakar?

Rehbere git
Motor Neden Yağ Yakar?
Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?

Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?

Trafiğin yoğun olması veya kurallara uymayan sürücülerin varlığı trafikte hatalı durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Maddi hasarlı kazalardan sonra bir takım prosedürleri uygulamak oldukça önemlidir. Kaza sonrasında kaza tespit tutanağı düzenlemek ilk aşama olsa da polisi beklemek gerekebilmektedir. Örneğin, sürücünün ehliyetinin olmaması, sürücünün 18 yaş altı olması veya alkollü olması gibi durumlar kaza tespit tutanağı ile çözülebilecek durumlar değildir. Bazı durumlarda polisin işlemlere dahil olması gerekir.

Rehbere git

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Sürücülerin çoğu araçların kullanım süresi boyunca far ayarı nasıl yapılır? Sorusuyla karşılaşmaktadır. Far, araçların ve karşıdan gelenin görülebilmesi için çalışan ve araç güvenliğini oluşturan temel bölümlerden biridir. Far sisteminin bozulması veya ayarlarının oynaması durumda yetkili bir araç servisinden konu ile ilgili yardım alınmalıdır. Far Ayarının Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır? Far ayarının bozuk olup olmadığı yapılan far testi ile belli olmaktadır. Yıl içerisinde araçlara yapılan periyodik bakımlar sırasında far temizliği, ampul değişimi gibi işlemler sırasında...

Rehbere git
Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?