Bosch Akü

Bosch Akü

Araçlarda artış gösteren elektrikli ekipman sayısı, start sistemleri veya frenleme enerjisinin geri kazanılması yeni teknoloji ve yüksek performanslı aküler gerektirmektedir.

Araçların günümüzde sürekli yenilenmesi ve yeni sistemler ile piyasaya sürülmesi, kullanılan parçaların kaliteli ve güvenilir olmasını beraberinde getirmektedir. Bosch aküleri, yeni teknolojiler kullanılarak üretilen güncel parçalardır. 

Araç servislerinde yeni sistemler ve bakım üniteleri ile ekipman üreten Bosch yetkili servisi, akü ve akü bakımıyla ilgili ihtiyaç duyulan her onarımı sağlamaktadır. 
  • Bosch servisi,S5 ve S4 gibi özel akü modelleri ile araçlara daha fazla güç sunarak normallere göre daha fazla sayıda şarj çevrimine dayanak performanstadır.
Unutulmaması gereken bir durum;her zaman en ucuz akü iyi bir tercih olmamaktadır. Konu ile ilgili Bosch servisi uzmanları araç sahiplerini bilgilendirmekte ve araçlar ile uyumlu akü modelini seçmektedir. Ayrıca güvenliği sağlamak açısından yolcu bölmesine takılan akülerin patlama gibi sorunlar göstermemesi için dayanıklı olması gerekir. Dayanıklı ve güvenli akü modelleri ile Bursa Bosch akü servisi, uzman bir hizmet sunmaktadır. 

Bosch Akü Modelleri

Almanya merkezli kurulan Bosch, elektronik ve mühendislik firmasıdır. Firmada üretilen her parça garanti kapsamında ve kalite standartları içerisindedir. Araçlarda kullanılan akü modelleri de her araçla uyum sağlamakta ve çeşitlilik konusunda geniş bir parça havuzuna sahiptir. Akülerde garanti de sağlanmaktadır.

Bosch Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

1. Akü kutup başlarının temizlenmesi

2. Akünün metallerden uzak olmasına özen gösterilmeli

3. Su seviyesi kontrol edilmeli

4. Akü sabitleme aparatı kontrol edilmeli

5. Elektrolit seviyesi ölçülmeli

6. Voltaj değeri kontrol edilmeli

Bosch marka model bir akünün bakım ve onarım işlemleri servis bünyesinde gerçekleşmektedir. Aküde oluşan her arıza ve hasar servis tarafından kontrol edilmekte ve onarımı sağlanmaktadır. Bosch yetkili servisinden alınan bir akünün garanti işlemi ve ihtiyacı olan bakımları servis üzerinden alınmalıdır. Akünün arıza ve hasar durumunda başka bir servise götürülmesi ardından Bosch servisine getirilmesi durumunda akü garanti kapsamından çıkmaktadır. Bu anlamda araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken durum, akünün bakımlarının yetkili servisi Bosch servisi üzerinden sağlanmasıdır. Bursa Bosch akü, akü satış noktalarımızdan bir tanesidir. Size Bosch kalitesi ile uzun ömürlü kaliteli aküler sunmaktayız. Akü kontrol ve bakım işlemleri için de servisimiz en doğru noktalardan bir tanesidir.

İlgili Konular

Silecek neden iyi silmez?

Silecek neden iyi silmez?

Sileceklerin iyi silmemesi; 1. Silecek tam basmıyor 2. Silecek tam silmiyor 3. Silecek lastiğinde sertleşme Silecek lastiğinde sertleşme; sertleşme sorununa çözüm olarak yapılması gereken ilk şey ılık suyla silecek lastiğinin silinmesidir. Bunu yaparken bezde siyahlıklar görülecektir. Silecek lastiğinin camla temas ettiği noktada grafit yapısı olduğundan kaynaklı beze siyah lekeler bulaşmaktadır. Bunu bilmeyen çoğu araç sahibi, her aracı yıkadığında, silecekleri kafasına göre silerek ömrünü kısaltmaktadır. Sertleşen lastiği yumuşatmak için bebek kremi kullanılmaktadır. ...

Rehbere git

Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?

Trafiğin yoğun olması veya kurallara uymayan sürücülerin varlığı trafikte hatalı durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Maddi hasarlı kazalardan sonra bir takım prosedürleri uygulamak oldukça önemlidir. Kaza sonrasında kaza tespit tutanağı düzenlemek ilk aşama olsa da polisi beklemek gerekebilmektedir. Örneğin, sürücünün ehliyetinin olmaması, sürücünün 18 yaş altı olması veya alkollü olması gibi durumlar kaza tespit tutanağı ile çözülebilecek durumlar değildir. Bazı durumlarda polisin işlemlere dahil olması gerekir.

Rehbere git
Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?
Motor Neden Yağ Yakar?

Motor Neden Yağ Yakar?

Rehbere git

Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı nedir; diğer bir adı zamanlama kayışı olarak bilinen triger kayışı, motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Triger kayışı, sadece motorun performansı değil güvenliği açısından da kritik bir noktadadır. ? Triger kayışı aracın önemli bölümlerinden biri ile eş güdümlü çalıştığı için bakımı oldukça önemlidir. Triger kayışı, krank milinden topladığı hareketi, egzantrik miline ileterek subapların kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Aracın kalbi motor gibi düşünüldüğünde triger kayışı damarları oluşturmaktadır. Motorun çalışması...

Rehbere git
Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?