Oto Detaylı Temizlik
Oto Detaylı Temizlik

Oto Detaylı Temizlik

Araç tutkunlarının, oto detaylı temizlik ve otomobil sevgisini hep beraber içinde barındıran kişilerin en büyük tutkularından birisi araç temizliğidir. Günümüzde ekonomik şartlarında zorlaşmasıyla kullanıcıların arabalarına verdiği önem daha da artmış bulunmaktadır. Bu sebeple yeni bir sektör olarak oto detaylı temizlik ortaya çıkmıştır. Bu yeni sektör içerisinde birçok hizmeti barındırmaktadır.

Normal araç temizliğinden farklı olarak pek çok yeni makineyle saatlerce süren bir emek ile araçları fabrikadan ilk çıktığı görünümüne kavuşturmayı hedefleyen bu sektör pek çok araç kullanıcısı açısından merakla takip edilmektedir. Aynı zamanda sadece kullanıcıları etkilemekle kalmayıp araba alım satım sektörüne de yeni bir renk katarak piyasadaki pek çok arabayı dış görünüm olarak sıfır bir araçtan farksız hale getirmiştir.

Araç Detaylı Temizlikte Neler Yapılır?

Oto detaylı temizlikte kişinin isteklerine göre pek çok opsiyon mevcuttur. Aynı şekilde bu opsiyonlar hizmet alınan kurumlara göre değişmektedir. Opsiyonlara ulaşmak için hizmet alacağınız kurumlardan bilgi almanız daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra genel olarak oto detaylı temizlik içinde barınan seçenekler şunlardır;

  • Aracın iç döşeme temizliği
  • Aracın koltuk temizliği
  • Tavan ve torpido temizliği
  • Araç klima havalandırmalarının temizliği
  • Komple araç dış temizliği
  • İsteğe bağlı olarak pasta-cila
  • Araç kaportasına kil temizliği
  • Jant ve lastik temizliği
  • Araç boya koruma
Bursa detaylı oto temizlik işlemlerinizde Bosch car service garantisi ile hizmet alırsınız.

Detaylı Temizlik Kaç Gün Sürer?

Günümüzde araçların bakımının yanı sıra zaman da çok önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Bununla beraber araç temizliğine önem veren kişilerin aklında en çok dolaşan soru “detaylı temizlik kaç gün sürer?” olarak öne çıkmaktadır. Bunun cevabı kesin olarak bilinememektedir. Bu soru detaylı temizlik işlemini uygulayan çalışanların hızına, detaylı temizliğin neleri kapsadığına ve aracın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Fakat günümüzde, hastalıkların çok yaygın olduğu bu dönemde araç temizliğine süresi ne olursa olsun önem vermek en önemli tavsiyeler arasında yer alıyor. Bu sebeple araç kullanıcılarının da bu konuda zamanlarından bir nebze de olsa ödün vermesi onların yararına olacaktır. Bu temizlik yaptırılırken kullanıcıların oto klima temizliği de yapmaları solunum sağlıkları açısından ekseriyetle tavsiye edilmektedir. Osmangazi oto detaylı temizlik işlemleri için Bosch car service doğru adrestir.

Oto Detaylı Temizlik Neden Gereklidir Ve Önemlidir?

Bursa detaylı temizlik hizmeti özellikle araç kullanan veya yolculuk yapan insanların sağlığı açısından büyük önem taşır. İç ve dış detaylı temizlik esnasında, aracın iç koşullarının sağlıklı olması ve insanların güvenine ulaşımdan faydalanması mümkün olur. Koltuklar, araç içi, paspaslar, tavan ve tüm döşemeler başta olmak üzere, etraflıca yapılan temizlik sayesinde sorunlar tamamen giderilir. Toz kalkması önlendiği gibi, bununla birlikte kir ve hastalık yaratan unsurların temizliği iyi bir çözüm ortaya koyar. Temizlik esnasında kullanılan ve özenle seçilen malzemeler, hem temizliği iyi yapmaya hem de sağlıklı sonuç vermeye katkı sağlar. Bununla birlikte temizlik malzemelerinin insan sağlığına tehdit oluşturmaması gerekir. 
 
Araç içi ve araç dışı detaylı temizlik çalışmaları esnasında, tercih edilen malzeme ve yöntemler insanlar için en iyi ve beklenen sonuçları ortaya koyar. Temizlik her zaman çok önemlidir. En başta sağlık için bu konuda yapılan çalışmaları en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Uzman servis ve servis bünyesindeki nitelikli ekipler, kesinlikle iyi bir temizlik konusunda ihtiyaçlarınızı karşılar. 
 
Kullanılan kaliteli ekipmanlar, yöntemler ve uygulamalar sayesinde, pırıl pırıl kabul edilecek bir temizlik en iyi sonucu verir. İnsan sağlığını pozitif etkileyen bu çalışmalar, araç kalitesini korur ve sağlıklı ulaşım konusunda insanlara önemli derecede destek sağlar. Temizlik konusunda yıllardan beri yapılan çalışmalar, gayet sağlıklı ve avantajlı sonuçlar vermiştir. Böylelikle iyi bir temizliğin sağlık açısından avantajlarını görmek, bu işlemin ne kadar isabetli ve doğru tercih olduğunu gözler önüne getirir.
 

İlgili Konular

Motor Neden Yağ Yakar?

Motor Neden Yağ Yakar?

Rehbere git

Silecek neden iyi silmez?

Sileceklerin iyi silmemesi; 1. Silecek tam basmıyor 2. Silecek tam silmiyor 3. Silecek lastiğinde sertleşme Silecek lastiğinde sertleşme; sertleşme sorununa çözüm olarak yapılması gereken ilk şey ılık suyla silecek lastiğinin silinmesidir. Bunu yaparken bezde siyahlıklar görülecektir. Silecek lastiğinin camla temas ettiği noktada grafit yapısı olduğundan kaynaklı beze siyah lekeler bulaşmaktadır. Bunu bilmeyen çoğu araç sahibi, her aracı yıkadığında, silecekleri kafasına göre silerek ömrünü kısaltmaktadır. Sertleşen lastiği yumuşatmak için bebek kremi kullanılmaktadır. ...

Rehbere git
Silecek neden iyi silmez?
Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı nedir; diğer bir adı zamanlama kayışı olarak bilinen triger kayışı, motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Triger kayışı, sadece motorun performansı değil güvenliği açısından da kritik bir noktadadır. ? Triger kayışı aracın önemli bölümlerinden biri ile eş güdümlü çalıştığı için bakımı oldukça önemlidir. Triger kayışı, krank milinden topladığı hareketi, egzantrik miline ileterek subapların kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Aracın kalbi motor gibi düşünüldüğünde triger kayışı damarları oluşturmaktadır. Motorun çalışması...

Rehbere git
Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?