Oto Elektrik Sistemleri

Oto Elektrik Sistemleri

Araçta bulunan akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji gibi depo ederek elektrik enerjilerini birbirine çevirerek alıcılara gönderen bir üreteçtir.

Araçtaki elektrik enerjisi ile çalışan bölümlerin elektrik ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Aracın aküsü, motorun çalışma sırasında, ateşleme sistemine, marş motoruna, yakıt sistemine ve diğer elektrikli sistemlere güç temin eder. Ayrıca enerji depolayarak araçta dijital olarak çalışan saat, alarm, radyo ve yol bilgisayarı gibi elektronik parçaları gerekli gücü sağlar.

 

Sigorta ve Rölelerin Kontrolü

Sigortalar; elektrik sistemini yüksek akımlara karşı koruyucu görevi görmektedir. Aracın elektrik sistemlerinde oluşabilecek kısa devrenin, yangın tehlikesi oluşturmaması için sigorta bölümleri aktif olarak çalışmaktadır. Araçtaki sigorta attığı zaman yerine aynı amperde bir başka sigorta takılmaktadır. 
Röleler, yüksek akım geçen örneğin, korna ve far gibi devrelerin güvenli bir hale getirmek için kullanılan şalterlerdir. 

Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü

Şarj sistemi, motordan sağladığı enerjiyi elektrik enerjisine çevirerek elektrikle çalışan bölümlerin beslenmesine ve bataryanın şarj olmasını sağlamaktadır. Alıcıların elektrikten beslenme işlemi, şarj sistemi sayesinde gerçekleşmektedir. Aracın motorunun çalışmadığı durumlarda aracın elektrik kaynağı batarya ile temin edilmektedir.
Birçok alternatör arızası, Bursa oto elektrik servisimizde kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Elektriksel arızalar giderilmediği takdirde akü ve elektrikle çalışan diğer bölümler ciddi anlamda hasar almaktadır.

Marş Motoru Kontrolü Hizmetlerimiz

Aracın motorunu harekete geçiren sistem marş sistemidir. Marş sistemi; batarya, marş motoru, kontak anahtarı, marş şalteri, marş selenoidi, volan ve dişlilerden oluşmaktadır. Marş motoru, araçtaki elektrik enerjisini harekete çeviren ve doğru akımla çalışan elektrik motorlarıdır.
Bursa oto elektrik hizmeti için Osmangazi oto elektrik uzmanlarımız Bursa Bosch car servis garantisinde Otoklinik olarak hizmet vermektedir.

 

Oto Elektrik Hizmeti Sonrası Güvenli Yolculuklar

Bursa oto elektrik hizmetleri aracınızın eksiklerini karşılamak için çok kapsamlı bir çalışmayı göstermektedir. Bu çalışma dâhilinde aracınızla ilgili tüm sorunları tanımlayıp gidermek daha kolay olmaktadır. Güven veren hizmet standartları ile servisimiz her zaman müşteri memnuniyeti için en önemli çözümleri oluşturmuştur. Güvenerek ve memnuniyetle tercih etmiş olduğunuz servisimiz, aracınızda bulunan elektrik sistemlerine ait olan tüm sorunların giderilmesine katkı sağlar. İç ve dış aydınlatma gibi güven unsurlarını verimli çalıştırmak her zaman önemli olmuştur. Karanlık, puslu ve zorlu koşullarda trafiğe çıktığınızda, kesinlikle aracınızın dış aydınlatmalarının çok verimli çalışmasına dikkat etmeniz gerekir. Servisimiz tarafından yapılan bakım ve onarım hizmetlerinde, araç farları ve diğer dış aydınlatmalar tamamen gözden geçirilir. Arızalar tamir edilirken parça değişimi konusunda en kaliteli hizmetler servisimiz tarafından sunulur. Yollarınızı aydınlatıp sizi güvenli şekilde ulaştıracak seçenekler, yüksek teknolojimiz içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Elektrik tesisatı, elektrikli çalışan parça ve sistemlerin tamamı için, servis olarak çok esaslı hizmetler sunmak durumundayız. Tedarik ettiğimiz parça kalitesine ek olarak, sunmuş olduğumuz garantili ve güvenilir onarım hizmetleri aracınızın elektrikle ilgili sorunlarını çözüme götürecektir. Etkili ve yetkili bir servis pozisyonunda olduğumuz için, gereksinimleri karşılama konusunda çok profesyonel adımlar atmaktayız. Burada aracınız için büyük bir dikkatle oluşturduğumuz hizmetler, araç performansınıza çok büyük katkı ve önemli avantaj sağlayacaktır. Servis olarak büyük bir dikkatle ortaya koyduğumuz hizmetler, siz değerli müşterilerimiz için önemli ve nitelikli bir katkı sağlayacaktır. Elektrik altyapınız ile ilgili hizmetleri servisimizden kolaylıkla tedarik edebilirsiniz. Aydınlatma unsuru tamiri kadar far ayarı konusu da çok önemlidir. Doğru ayarı uygun şekilde yapan servisimiz aracınızın daha kontrollü şekilde gece yolculuğu yapmasına destek verecektir.

İlgili Konular

EGR Valfi Arıza Belirtileri

EGR Valfi Arıza Belirtileri

Egzoz Gazı Dolaşımı (EGR) valfi, modern araç motorlarının en önemli bileşenlerinden biridir ve çevresel etkiyi azaltmak için kritik bir role sahiptir. Bu valf, aracın emisyonlarını düşürerek çevre dostu bir sürüş deneyimi sağlamakla birlikte, motor verimliliğini de artırır. EGR valfinin düzgün çalışmaması, motor performansı ve aracın genel sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Bu nedenle, EGR valfi arızalarını erken teşhis etmek ve uygun müdahalelerde bulunmak büyük önem taşır. EGR valfinin işlevini, arızasının belirtilerini ve bu tür bir arızanın nasıl anlaşılabi...

Rehbere git

Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?

Trafiğin yoğun olması veya kurallara uymayan sürücülerin varlığı trafikte hatalı durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Maddi hasarlı kazalardan sonra bir takım prosedürleri uygulamak oldukça önemlidir. Kaza sonrasında kaza tespit tutanağı düzenlemek ilk aşama olsa da polisi beklemek gerekebilmektedir. Örneğin, sürücünün ehliyetinin olmaması, sürücünün 18 yaş altı olması veya alkollü olması gibi durumlar kaza tespit tutanağı ile çözülebilecek durumlar değildir. Bazı durumlarda polisin işlemlere dahil olması gerekir.

Rehbere git
Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?
Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

MAF Sensörü Arızası

Rehbere git
MAF Sensörü Arızası