15 Adımda Araç Kontrol

15 Adımda Araç Kontrol

Bir araca yapılabilecek en iyi bakım 15 adım araç kontrol bakımıdır. 15 adım araç kontrol, aracın bakım programı kapsamında yer alan ekipman kontrollerinin, ikmallerin ve değişikliklerin birçoğunu içermektedir.

Fakat tüm program tek seferde gerçekleştirilmektedir. Araca basit bir bakım yaptırmak yerine, 15 adım araç kontrol yaptırırsanız, aracın emniyet ve güvenliği artar. Ayrıca yakıt verimliliği yükselir ve yeniden satış değeri korunur. 

15 Adım Araç Kontrol Neleri Kapsar?

Aracın bakım programı içerisindeki değişikliklerin, ikmallerin ve ekipman kontrollerinin hepsinin tek seferde yapılması 15 adım araç kontrol servisi olarak adlandırılır. Bu kapsamdaki önemli uygulamalardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

•             Aydınlatma sistemleri,
•             Alt gövde,
•             Elektrik ve elektronik sistemleri,
•             Frenler (görsel muayene),
•             Sıvılar,
•             Akü (görsel muayene),
•             Korna,
•             Lastikler,
•             Silecekler,
•             Klima sistemi.

Araç kontrolleri sırasında herhangi bir sorun tespit edilirse, araç sahibi ile iletişime geçilerek çözüm önerilmektedir. Araç sahibinin iznine göre bakım ve onarım işlemlerine devam edilmektedir.
Sürücü güvenliği ve araç sağlığı açısından değerlendirildiğinde bu hizmetin alınması gerekmektedir. 15 adımda araç kontrol hizmeti uzman ekipler aracılığıyla ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Özensiz yapılan kontroller yetkin sonuçlar vermemektedir.

15 Adımda Araç Kontrol Hangi Araçlara Uygulanabilir?

Kısa süreli aracını kullanan ruhsat sahipleri genellikle kapsamlı kontrol yaptırmak istemezler. Fakat bu kontroller, kısa süreli araç kullanıcıları için daha ehemmiyetli bir kontroldür. Kısa mesafeli yolculuklarda sürekli dur kalk yapılması yakıt tüketimini arttırır, uzun süreli aracın kullanılmaması aküyü olumsuz etkileyebilir. Bu sebep ile araçların kapsamlı şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

15 adımda araç kontrol, aracın uzun yıllar aynı performansta çalışması için gerekmektedir. Bu kapsamda servisin söylediği her bakım ertelenmeden yapılmalıdır. Bu sayede gelecekte oluşabilecek problemler meydana çıkmadan engellenebilmektedir. Ayrıca aracın değerinde satılabilmesi için de gereklidir.
Osmangazi Vale hizmeti ile aracınızı teslim alalım ve bakımınızı yaptıktan sonra aracınızı evinize teslim edelim.

15 Adımda Araç Kontrol Nerede Yaptırılır?

Son teknoloji arıza teşhis ekipmanlara sahip servisler daha iyi bir donanım seviyesine sahiptir. Bu nedenle araç sorun tespiti yapılırken daha büyük avantajlara sahip olurlar.
Bu kapsamda bazı hizmet sağlayıcıları, maliyetten tasarruf elde edebilmek için daha düşük kalitede malzeme ve parça kullanma hatasına düşmektedir. Bu yanlış bir politikadır. Çünkü bu tür öğeler kaliteli parçalar kadar güçlü performans gösteremez.

15 adımda araç kontrol servisimize gelindiğinde servis personelimiz, her şeyi gerektiği gibi yapacak ve sizlere kusursuz bir hizmet deneyimi yaşatacaktır.
Osmangazi 15 adım araç ile yakıt verimliliği artar ve yeniden satış değeri korunur. 

İlgili Konular

Motor Neden Yağ Yakar?

Motor Neden Yağ Yakar?

Rehbere git

EGR Valfi Arıza Belirtileri

Egzoz Gazı Dolaşımı (EGR) valfi, modern araç motorlarının en önemli bileşenlerinden biridir ve çevresel etkiyi azaltmak için kritik bir role sahiptir. Bu valf, aracın emisyonlarını düşürerek çevre dostu bir sürüş deneyimi sağlamakla birlikte, motor verimliliğini de artırır. EGR valfinin düzgün çalışmaması, motor performansı ve aracın genel sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Bu nedenle, EGR valfi arızalarını erken teşhis etmek ve uygun müdahalelerde bulunmak büyük önem taşır. EGR valfinin işlevini, arızasının belirtilerini ve bu tür bir arızanın nasıl anlaşılabi...

Rehbere git
EGR Valfi Arıza Belirtileri
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Sürücülerin çoğu araçların kullanım süresi boyunca far ayarı nasıl yapılır? Sorusuyla karşılaşmaktadır. Far, araçların ve karşıdan gelenin görülebilmesi için çalışan ve araç güvenliğini oluşturan temel bölümlerden biridir. Far sisteminin bozulması veya ayarlarının oynaması durumda yetkili bir araç servisinden konu ile ilgili yardım alınmalıdır. Far Ayarının Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır? Far ayarının bozuk olup olmadığı yapılan far testi ile belli olmaktadır. Yıl içerisinde araçlara yapılan periyodik bakımlar sırasında far temizliği, ampul değişimi gibi işlemler sırasında...

Rehbere git
Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?