15 Adımda Araç Kontrol

15 Adımda Araç Kontrol

Bir araca yapılabilecek en iyi bakım 15 adım araç kontrol bakımıdır. 15 adım araç kontrol, aracın bakım programı kapsamında yer alan ekipman kontrollerinin, ikmallerin ve değişikliklerin birçoğunu içermektedir.

Fakat tüm program tek seferde gerçekleştirilmektedir. Araca basit bir bakım yaptırmak yerine, 15 adım araç kontrol yaptırırsanız, aracın emniyet ve güvenliği artar. Ayrıca yakıt verimliliği yükselir ve yeniden satış değeri korunur. 

15 Adım Araç Kontrol Neleri Kapsar?

Aracın bakım programı içerisindeki değişikliklerin, ikmallerin ve ekipman kontrollerinin hepsinin tek seferde yapılması 15 adım araç kontrol servisi olarak adlandırılır. Bu kapsamdaki önemli uygulamalardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

•             Aydınlatma sistemleri,
•             Alt gövde,
•             Elektrik ve elektronik sistemleri,
•             Frenler (görsel muayene),
•             Sıvılar,
•             Akü (görsel muayene),
•             Korna,
•             Lastikler,
•             Silecekler,
•             Klima sistemi.

Araç kontrolleri sırasında herhangi bir sorun tespit edilirse, araç sahibi ile iletişime geçilerek çözüm önerilmektedir. Araç sahibinin iznine göre bakım ve onarım işlemlerine devam edilmektedir.
Sürücü güvenliği ve araç sağlığı açısından değerlendirildiğinde bu hizmetin alınması gerekmektedir. 15 adımda araç kontrol hizmeti uzman ekipler aracılığıyla ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Özensiz yapılan kontroller yetkin sonuçlar vermemektedir.

15 Adımda Araç Kontrol Hangi Araçlara Uygulanabilir?

Kısa süreli aracını kullanan ruhsat sahipleri genellikle kapsamlı kontrol yaptırmak istemezler. Fakat bu kontroller, kısa süreli araç kullanıcıları için daha ehemmiyetli bir kontroldür. Kısa mesafeli yolculuklarda sürekli dur kalk yapılması yakıt tüketimini arttırır, uzun süreli aracın kullanılmaması aküyü olumsuz etkileyebilir. Bu sebep ile araçların kapsamlı şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

15 adımda araç kontrol, aracın uzun yıllar aynı performansta çalışması için gerekmektedir. Bu kapsamda servisin söylediği her bakım ertelenmeden yapılmalıdır. Bu sayede gelecekte oluşabilecek problemler meydana çıkmadan engellenebilmektedir. Ayrıca aracın değerinde satılabilmesi için de gereklidir.
Osmangazi Vale hizmeti ile aracınızı teslim alalım ve bakımınızı yaptıktan sonra aracınızı evinize teslim edelim.

15 Adımda Araç Kontrol Nerede Yaptırılır?

Son teknoloji arıza teşhis ekipmanlara sahip servisler daha iyi bir donanım seviyesine sahiptir. Bu nedenle araç sorun tespiti yapılırken daha büyük avantajlara sahip olurlar.
Bu kapsamda bazı hizmet sağlayıcıları, maliyetten tasarruf elde edebilmek için daha düşük kalitede malzeme ve parça kullanma hatasına düşmektedir. Bu yanlış bir politikadır. Çünkü bu tür öğeler kaliteli parçalar kadar güçlü performans gösteremez.

15 adımda araç kontrol servisimize gelindiğinde servis personelimiz, her şeyi gerektiği gibi yapacak ve sizlere kusursuz bir hizmet deneyimi yaşatacaktır.
Osmangazi 15 adım araç ile yakıt verimliliği artar ve yeniden satış değeri korunur. 

İlgili Konular

Silecek neden iyi silmez?

Silecek neden iyi silmez?

Sileceklerin iyi silmemesi; 1. Silecek tam basmıyor 2. Silecek tam silmiyor 3. Silecek lastiğinde sertleşme Silecek lastiğinde sertleşme; sertleşme sorununa çözüm olarak yapılması gereken ilk şey ılık suyla silecek lastiğinin silinmesidir. Bunu yaparken bezde siyahlıklar görülecektir. Silecek lastiğinin camla temas ettiği noktada grafit yapısı olduğundan kaynaklı beze siyah lekeler bulaşmaktadır. Bunu bilmeyen çoğu araç sahibi, her aracı yıkadığında, silecekleri kafasına göre silerek ömrünü kısaltmaktadır. Sertleşen lastiği yumuşatmak için bebek kremi kullanılmaktadır. ...

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası
Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?

Trafik kazası sonrası neler yapılmalı?

Trafiğin yoğun olması veya kurallara uymayan sürücülerin varlığı trafikte hatalı durumların oluşmasına sebep olmaktadır. Maddi hasarlı kazalardan sonra bir takım prosedürleri uygulamak oldukça önemlidir. Kaza sonrasında kaza tespit tutanağı düzenlemek ilk aşama olsa da polisi beklemek gerekebilmektedir. Örneğin, sürücünün ehliyetinin olmaması, sürücünün 18 yaş altı olması veya alkollü olması gibi durumlar kaza tespit tutanağı ile çözülebilecek durumlar değildir. Bazı durumlarda polisin işlemlere dahil olması gerekir.

Rehbere git

MAF Sensörü Arızası

Rehbere git
MAF Sensörü Arızası