Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Akü garanti süresi; akünün garanti süresi satış itibariyle başlar ve 24 ay boyunca devam eder. Bu şart sadece genel otomobiller için geçerlidir. Taksiler, ticari araçlar, otobüsler, iş makineleri, starter kullanım dışı deniz araçları gibi direk akü ile çalışan taşıtların akü garanti süresi 1 yıldır.

1. Akünün tüm parçaları dâhil olmak üzere üretici firma garantisi altındadır.
2. Akünün garanti süresi boyunca arızalanması durumunda, onarım süreleri de garanti süresine eklenmektedir. Onarımdan sonra geçen süre garanti kapsamında değerlendirilmektedir. Akülerin tamir süresi; en fazla 30 gündür. Sanayi malının arıza durumu 15 iş günü içerisinde giderilmektedir. Bu durumda imalatçı ve ithalatçı, akü arızası giderilene kadar araca benzer bir aküyü takmak zorundadır. 
3. Akünün garanti süresi içerisinde, gerek işçilik ve malzeme gerekse montaj hatalarından dolayı hasar olması durumunda işçilik ücreti, değiştirilen parçanın bedeli veya başka bir başlık altında hiçbir ücret istemeden tamiri yapacaktır. 
4. Akünün garanti kapsamında kalmak kaydıyla 1 yıl içerisinde aynı sorunu ikiden fazla tekrarlaması veya başka sorunların dörtten fazla ortaya çıkması ya da garanti süresi içinde farklı arızaların toplam altıdan fazla olması;
  • Tamir süresinin aşılması durumu
  • Servis istasyonunun mevcut olmaması
Gibi durumlar ile karşılaşıldığında satıcı, acente, bayi, temsilciliği veya imalatçının herhangi birinin düzenleyeceği rapor sonucu ile tamirin mümkün olmadığı ve değişim durumunun ücretsiz bir şekilde gerçekleştirileceği bilinmelidir. 
5. Garantide değiştirilen akünün süresi, ilk alınan akünün garanti süresi kadardır. Sorunlardan sonra garanti yeniden başlatılmaz.
6. Garanti koşulları ve kullanım kılavuzunda belirtilen hususlara aykırı kullanımlar tespit edildiği takdirde arızalar garanti kapsamının dışında kalmaktadır. 
Akü bakım ve onarım işlemleri, yetkili ana bayi tarafından yapılmaktadır. Araç sahibi, aküyü satın aldığı bayi dışında bir bayiye kontrol ettirirse yetkili ana bayi çıkan sorunlar ile ilgilenmeyerek ürünü garanti kapsamından çıkarmaktadır. Bu anlamda aküye yapılacak her bakım kendi yetkili servisi bünyesinde veya ana bayisi tarafından yapılmalıdır. Aksi durumlarda akü garanti kapsamından çıkarılarak yeni bir akü ile değiştirilmek zorunda kalmaktadır. 
Garantili akü değişiminde, Servisimiz olan Osmangazi akülerde garanti misyonu ile vergiği hizmetin garantisini sunmaktadır.

İlgili Konular

Silecek neden iyi silmez?

Silecek neden iyi silmez?

Sileceklerin iyi silmemesi; 1. Silecek tam basmıyor 2. Silecek tam silmiyor 3. Silecek lastiğinde sertleşme Silecek lastiğinde sertleşme; sertleşme sorununa çözüm olarak yapılması gereken ilk şey ılık suyla silecek lastiğinin silinmesidir. Bunu yaparken bezde siyahlıklar görülecektir. Silecek lastiğinin camla temas ettiği noktada grafit yapısı olduğundan kaynaklı beze siyah lekeler bulaşmaktadır. Bunu bilmeyen çoğu araç sahibi, her aracı yıkadığında, silecekleri kafasına göre silerek ömrünü kısaltmaktadır. Sertleşen lastiği yumuşatmak için bebek kremi kullanılmaktadır. ...

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Sürücülerin çoğu araçların kullanım süresi boyunca far ayarı nasıl yapılır? Sorusuyla karşılaşmaktadır. Far, araçların ve karşıdan gelenin görülebilmesi için çalışan ve araç güvenliğini oluşturan temel bölümlerden biridir. Far sisteminin bozulması veya ayarlarının oynaması durumda yetkili bir araç servisinden konu ile ilgili yardım alınmalıdır. Far Ayarının Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır? Far ayarının bozuk olup olmadığı yapılan far testi ile belli olmaktadır. Yıl içerisinde araçlara yapılan periyodik bakımlar sırasında far temizliği, ampul değişimi gibi işlemler sırasında...

Rehbere git

Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı nedir; diğer bir adı zamanlama kayışı olarak bilinen triger kayışı, motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Triger kayışı, sadece motorun performansı değil güvenliği açısından da kritik bir noktadadır. ? Triger kayışı aracın önemli bölümlerinden biri ile eş güdümlü çalıştığı için bakımı oldukça önemlidir. Triger kayışı, krank milinden topladığı hareketi, egzantrik miline ileterek subapların kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Aracın kalbi motor gibi düşünüldüğünde triger kayışı damarları oluşturmaktadır. Motorun çalışması...

Rehbere git
Triger kayışı bittiğini nasıl anlarız?