Direksiyon Kilitlenmesi

Direksiyon Kilitlenmesi

Direksiyon sisteminde bulunan mekanik parçalar uyumlu bir yapı oluşturacak şekilde çalışır. Aracın istenen yöne dönmesini sağlayan bu sistemler elektrik altyapı ile desteklenir. Mekanik ve elektrik kaynaklı sorunlar nedeniyle direksiyonun kilitlenmesi ortaya çıkabilir. Bu durum ortaya çıktığında araç hareket halinde ise en kısa sürede aracı durdurmak gerekir. Aracın kontrolü sürücüde olmayacağı için çok önemli bir riskten söz etmek mümkün olur.
 
 

Direksiyon Kilitlenmesi

Direksiyon Kilitlenmesi Neden Olur?

Direksiyon Kilitlenmesi Neden Olur?

Direksiyon kilitlenmesi bir araç için çok önemli sorunlardan biridir. Günümüzde araçların çok büyük kısmı elektrikli direksiyon kullanır. Elektrik aksamında ortaya çıkan arızalar bazen direksiyon sorununa neden olabilir. Bu sistemi oluşturan mekanik yapıya da dikkat etmek gerekir. Aracın bu mekanik yapısı bazen direksiyonun çalışmaz hale gelmesine neden olabilir.
Direksiyonun çalışmasını olumsuz etkileyen pek çok faktör vardır. Bu faktörler:
 
  •          Sistemin yağ kaçırması,
  •          Lastik basıncında yaşanan sorunlar,
  •          Mekanik sorunlar,
  •          Elektrik sorunları şeklinde kendini gösterir.

Aracın verimli ve güvenli ulaşımı için aracın sürücü tarafından yönlendirilmesi gerekir. Direksiyondan kaynaklanan bir arıza ortaya çıktığında bu durum araç için ve trafik için çok büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olur.
 

Direksiyon Kilitlenmesi Neden Olur?

Direksiyon Kilitlenmesine Karşı Ne Yapmak Gerekir?

Direksiyon Kilitlenmesine Karşı Ne Yapmak Gerekir?

Direksiyon kilitlenmesi çok riskli bir durum olurken bu duruma karşı tedbir almak kontrol ve bakımlarla mümkün olur. Genelde belirtileri takip eden süreçte arıza çok hızlı bir süreç şeklinde ortaya çıkar. Araç periyodik bakımları sorunlu sistem ve parçaların ortaya çıkarılmasında önemli avantaj sağlar. Arıza ve sorun tespitinde kullanılan yöntemler araçların verimli ve güvenli çalışmasına katkı sağlar.
 
Direksiyon gibi kritik sistemler, bakım süreçlerinde asla ihmal edilmemelidir. Direksiyonu oluşturan her bir parça ve bileşen kapsamlı bir bakımın önemli bir süreci olur. Bu sayede hem arızalar hem de arıza riskleri ortadan kaldırılır.
 

Direksiyon Kilitlenmesine Karşı Ne Yapmak Gerekir?

Direksiyon Kilitlenmesi Servis Çözümlerimiz

Direksiyon Kilitlenmesi Servis Çözümlerimiz

Aracınızın direksiyon sisteminde sorun ortaya çıktığında, bu sorunun çok zaman kaybetmeden çözülmesi büyük önem arz eder. Altyapısı ve teknolojisi oldukça gelişmiş olan servisimiz, usta ekipleriyle birlikte bu tür sorunlara çözüm yaratmaktadır. Düzenli bakım, zamanında kontrol ve gerekli değişim çalışmaları sayesinde, araç direksiyonları her zaman verimli bir şekilde kullanılır.
 
Özellikle yolculuk riskinin ortadan kalkması ve kaza problemlerinin öne çıkmaması adına, aracın direksiyonunun sorunsuz çalışması gerekir. Kilitlenme gibi önemli sorunlar ortaya çıktığında, ister istemez çok büyük riskler kendini gösterir. Modern servisimizde gerçekleşen çalışmalar ve ortaya çıkan hizmetler, araçların performansını çok olumlu etkiler.
 

Direksiyon Kilitlenmesi Servis Çözümlerimiz